YORUM BIRAKMADAN ÇIKMA, SEVİNDİR ŞU GARİBANI

Gelinlikte Yüz Tipine Göre Duvak Seçimi

Düğün hazırlıkları devam ediyor bildiğiniz gibi. Bu arada benim düğünüme 56gün kaldı :) Gelinliğime az çok karar verdim aslında duvağıma da karar verdim ama karar veremeyenler için öneriler getirdim:


Yuvarlak Yüz


Eğer yüzünüz yuvarlaksa yüzünüzü daha ince göstermek için, yüzünüzün iki yanına dökülen duvak tercih edin. Mesela rahibe duvakları uygun olabilir. Aynı sonucu tepeden tutturulmuş bir duvakla ve saçlarınızı yüzünüzün iki yanına salarak ta elde edebilirsiniz. Asla nostaljik duvak gibi kabarık duvaklar tercih etmeyin.

Oval Yüz

Oval yüz yapısına sahip olanlar her zaman şanslı olmuşlardır, sizin de oval bir yüzünüz varsa dilediğiniz duvağı gönül rahatlığıyla takabilirsiniz.

Kalp Yüz

Alnınız ve elmacık kemikleriniz geniş fakat çeneniz darsa kalp yüzüne sahipsiniz demektir. Çene kısmına dolgunluk katıp yüzün üst kısmıyla orantılamak için çok yüksek olmayan, kafanızın arkasına ya da ensenize tutturacağınız bir duvak modeli size uygundur. Büzgülü bir duvak olabileceği gibi dar bir duvağı çiçekle de tutturabilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz

Yüz hatlarınız dikdörtgen ise size en çok nostaljik kabarık duvaklar yakışır. Nostaljik duvakları sevmiyorsanız diğer duvak modellerini de tercih edebilirsiniz.

Baklava Yüz

Elmacık kemikleriniz enli, çeneniz ve alnınız darsa baklava yüz tipine sahipsiniz demektir. Mükemmele yakın bir yüz tipi demektir, dilediğiniz her duvağı ve saç modelini kullanabilirsiniz.

Uzun Yüz

Yüz hatlarınızı daha güzel göstermek için enine kabarık modelleri seçebilirsiniz. Aynı şekilde saçlarınızı şelale gibi omuzlarınızdan aşağıya dökebilirsiniz. Bu şekildeki bir duvak ve saç modeli yüzünüze hacim kazandırır. Çok dik ve uzun topuzlardan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Kare Yüz

Kare bir yüzünüz varsa güçlü bir çeneyle sert yüz hatlarınız var demektir. Biraz yumuşaklık katmak için uzun duvak modellerini tercih edin. Kenarı dantel duvaklar yüz hatlarınızı yumuşatabilir.


Kaynak: LaL Moda


Belki karar vermenizde biraz yardımcı olur bu yazı. Belirttiğim kaynağa gidip duvak modellerine de bakabilirsiniz. Duvakta en önemli nokta gelinliğinizle uyum içerisinde olması. Eğer dantelli bir gelinliğiniz varsa ve duvağınızın da dantelli olmasını istiyorsanız ikisinde de aynı danteli kullanmalısınız.
Bugünlük bu kadar :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder